Регіональние центри РІС  тимчасово не працюють 

Оперативна інформація про зміни навігаційних умов і режиму плавання на ВВШ: https://ukrris.com.ua/ris/fairway/reports/inforeport/index.php 

Річкова інформаційна служба України

Рені

Район Дунайська ділянка водних шляхів
Адреса 68802, Дунайська вул. 188, м. Рені, Одеська обл., Україна
Річковий кілометр 128
Тел. 0-4840-26402
Email rmtp@portreni.uptel.net
Сайт http://www.sifservice.com/index.php/informatsiya/porty-ukrainy/morskie-porty/item/29-reni-morskoy-port; http://portreni.com.ua;

Расположение: 127,8 кілометр від гирла Дунаю.

Тривалість навігації – цілий рік.

Режим плавання: Порт приймає судна, осадка яких не перевищує прохідні глибини Сулинського каналу і ГСХ Дунай - Чорне море через гирло Бистре.

Спуск несамохідних суден за течією і зміна місць стоянки за допомогою дрейфу забороняється.

Судна, які прямують по Дунаю без заходу в порт, не повинні заходити на акваторію порту в місця стоянки суден на якорі, робити обгін, здійснювати розворот для зворотного прямування, а також ставати на якір в очікуванні світанку.

Місця для розвороту морських суден встановлюються в районах 70,6 і 64 миль. Для суден, що прямують на швартування до причалів №№ 15-21, розворот може бути дозволений в районі 67,2 милі.

Дозвіл, даний на рух судна, дійсний тільки протягом 30 хвилин, після чого капітан судна зобов'язаний повторно запросити дозвіл ПРРС на рух, вказавши причину затримки.

Обгін на акваторії порту заборонений для всіх плавзасобів, крім суден на підводних крилах.

Радіозв'язок:

Пасажирський перевантажувальний комплекс:

Бункеровка


Сьогодні Ренійський морський порт - потужний транспортний вузол на Україні, в якому тісно переплітається робота морського, річкового, залізничного та автомобільного транспорту.

Унікальне географічне положення визначило статус порту Рені як річкового і морського одночасно. Порт Рені розташований в південно-західній частині України на стику української, румунської та молдавської кордонів і на перетині 4 транспортних коридорів: Критських № 7 і № 9, Євроазіатського і Чорно-морського. Порт Рені приймає будь-які судна, осадка яких дозволяє пройти Сулинський канал і ГСХ Швидке, що з'єднують Дунай з Чорним морем.

На 30 спеціалізованих причалах порту обробляються практично всі види вантажів, у тому числі: генеральні, навалочні, наливні, насипні, великовагові, негабаритні, контейнери.


Загальна довжина причальної лінії 3927 м., глибини біля причалів досягають 12 м. Порт складається з трьох вантажних районів, нафторайону і поромного комплексу.

Порт Рені оснащений розгалуженою мережею залізничних колій , має великий парк перевантажувальної техніки і вантажозахоплювальних пристроїв, що дозволяють перевантажувати вантажі вагою одного місця до 250 т.

Вантажно-розвантажувальні роботи в порту виробляються цілодобово, включаючи вихідні та святкові дні. Навігація здійснюється цілий рік.

1-й вантажний район

Спеціалізація: метал; металобрухт; генеральні вантажі; навалочні; хімічні вантажі; зернові.

Загальна довжина причалів - 960 м. глибини біля причалів - 2,3-6,5 м. Загальна площа відкритих складів - 24923 м 2 , критих - 12473 м 2 . Пропускна здатність - 1 млн т. На рік.

Максимальна осадка прийнятих суден за умови високої води в р. Дунай може досягати 7 м. Вантажопідйомність прийнятих суден при використанні буфера і з урахуванням технічної оснащеності причалів - до 10 тис. т.

2-й вантажний район

Спеціалізація: метал; металобрухт; зернові; лісові; нафтопродукти; генеральні; навалочні (окатиш, вугілля, кокс); хімічні вантажі (калій хлор, карбамід, фосфорити).

Загальна довжина причалів - 1960 м. глибини біля причалів - 3,6-7,5 м. Загальна площа відкритих складів - 62737 м 2 , критих - 6965 м 2 . Пропускна здатність - 2,5 млн. т. на рік.

Максимальна осадка прийнятих суден - 7 м . Вантажопідйомність прийнятих суден при використанні буфера і з урахуванням технічної оснащеності причалів - до 20 тис. т.

3-й вантажний район

Спеціалізація: навалочні вантажі (руда, окатиш, вугілля, залізорудний концентрат, кокс).

Загальна довжина прічалов- 565 м. глибини біля причалів - 3,6 м. Загальна площа відкритих складів - 61650 м 2 . Пропускна здатність - 2 млн. т. на рік.

Максимальна осадка прийнятих суден за умови високої води в р. Дунай може досягати 4 м, а вантажопідйомність прийнятих суден - до 3 тис. т.

Нефтерайон порту Рені

Спеціалізація: сира нафта і нафтопродукти ( сирий бензин, бензин, дизпаливо, вакуумний газойль, газовий конденсат, мазут, кам'яновугільна смола).

Загальна довжина причалів - 258 м. глибини біля причалів - 12 м.

Максимальна осадка прийнятих суден - 7 м . Максимальна довжина прийнятих суден - 170 м. Вантажопідйомність прийнятих суден - 18-20 тис. т.

Пропускна здатність - 1,8 млн . т. нафти і нафтопродуктів, а також 200 тис. т. - зрідженого газу в рік.

Поромний комплекс порту Рені

Спеціалізація: обробка суден типу ро- ро в річковому напрямку.

Довжина причалу - 80 м. Глибина біля причалу - 3,3 м. Загальна площа відкритих складів - 15910 м 2 . Пропускна здатність - 200 тис. т на рік.

Обробка поромів здійснюється без затримок і простоїв . Паркінг для автомобілів площею 14,5 тис. м 2 забезпечить безпеку водіїв і повне збереження вантажу.

На поромному комплексі до послуг водіїв: декларування вантажів, фумігація заражених вантажів, вантажно-розвантажувальні роботи і експедиторські послуги за заявками водіїв, прикордонно-митні консультації.

У розпорядженні Ренійського порту є:

•          мостовий кран в/п 250 т – 1 од.;

•          автонавантажувачі вилочні "Тойота", "Хайстер" в/п 1,5 т - 5 од.;

•          автонавантажувачі вилочні "Міцубісі", "Тойота" в/п 4 т - 3 од.;

•          автонавантажувачі вилочні модель-40810 в/п 5 т - 2 од.;

•          автонавантажувач вилковий "Тойота" в/п 10 т - 1 од.;

•          автонавантажувач "Міцубісі" з навісним обладнанням в/п 2,5 т – 2 од.;

•          кран "Като" в/п 50 т – 1 од.;

•          пневмоколісний кран КС-5363Д в/п 36 т – 1 од.;

•          плавучі крани: в/п 100 т – 1 од.; в/п 6т– 2 од.; в/п 5 т – 1 од.

Технічна характеристика кранів порту Рені

"Ганц": к-ть - 18; вантажопідйомність: грейфер - 5 т; гак - 6 т.

"Альбрехт": к-ть - 1; вантажопідйомність: грейфер - 10 т; гак 10 т.

"Альбатрос": к-ть - 24; вантажопідйомність: грейфер - 10 т; гак - 10/20 т.

"Сокіл": к-ть - 4 т; вантажопідйомність: грейфер - 16 т; гак - 16/20/32 т.

"Кондор": к-ть - 3; вантажопідйомність: грейфер - 16 т; гак - 32/40 т..